EsperantoEditar

 leviĝi
Pronunciación (AFI):  [leˈvid͡ʒi]

EtimologíaEditar

De levi y el sufijo -iĝi.

Verbo intransitivoEditar

1
Elevarse, levantarse.

ConjugaciónEditar

leviĝi
  Participio nominal Participio adjetivo Gerundio  
Infinitivo leviĝi Presente leviĝas   leviĝanto leviĝato leviĝanta leviĝata leviĝante leviĝate Presente
Imperativo leviĝu Pasado leviĝis   leviĝinto leviĝito leviĝinta leviĝita leviĝinte leviĝite Pasado
Condicional leviĝus Futuro leviĝos   leviĝonto leviĝoto leviĝonta leviĝota leviĝonte leviĝote Futuro
  Activo Pasivo Activo Pasivo Activo Pasivo  


Referencias y notasEditar