IrlandésEditar

 romhat
Pronunciación (AFI):  Si puedes, ¡incorpórala!

EtimologíaEditar

Si puedes, incorpórala: ver cómo.

Preposición conjugadaEditar

1
Forma combinada de la preposición roimh y el pronombre personal de segunda persona singular
  • Ejemplos:
«LESLIE: Bhuel, fáilte romhat féin agus roimh an gcupán tae. (Tógann sé an tae uaithi agus suíonn sé ar an leaba, an tae ina lámh aige.) Siúcra?» Behan, Brendan (1981). Poems and a play in Irish. Gallery Books, 56.

Referencias y notasEditar