ŝanĝiĝi

EsperantoEditar

 ŝanĝiĝi
Pronunciación (AFI):  [ʃanˈdʒi.dʒi]

EtimologíaEditar

De ŝanĝi y el sufijo -iĝi.

Verbo intransitivoEditar

1
Cambiar.

ConjugaciónEditar

ŝanĝiĝi
  Participio nominal Participio adjetivo Gerundio  
Infinitivo ŝanĝiĝi Presente ŝanĝiĝas   ŝanĝiĝanto ŝanĝiĝato ŝanĝiĝanta ŝanĝiĝata ŝanĝiĝante ŝanĝiĝate Presente
Imperativo ŝanĝiĝu Pasado ŝanĝiĝis   ŝanĝiĝinto ŝanĝiĝito ŝanĝiĝinta ŝanĝiĝita ŝanĝiĝinte ŝanĝiĝite Pasado
Condicional ŝanĝiĝus Futuro ŝanĝiĝos   ŝanĝiĝonto ŝanĝiĝoto ŝanĝiĝonta ŝanĝiĝota ŝanĝiĝonte ŝanĝiĝote Futuro
  Activo Pasivo Activo Pasivo Activo Pasivo  


Referencias y notasEditar